• Topné panely
 • Popis
 • Montáž
 • Ceník
 • Kontakty
 • Fotografie
 • Popis funkce slunečního topného panelu

  Funkce panelu STP-700

  Jsme jediní na trhu solárních ventilačních panelů kteří používají LAMELOVOU technologii. Výhodou je větší účinnost a větší rozsah úhlu dopadu slunečního záření. To vše ještě za bezkonkurenční cenu.

  Při každém dopadu slunečního svitu se díky fotovoltaickému panelu spustí ventilátor. Možno předem navolit na zádech panelu příslušným switchem, máte na výběr možnost ventilace nebo topení.
  Dle přání zákazníka je možné též panel doplnit ovládací jednotkou na které vidíte teplotu panelu, vháněného vzduchu a ventilátor ovládat, poté má 3 funkce: 1.ventilace 2.vypnuto 3.topení (možno kdykoli doplnit).
  Čerstvý vzduch z exteriéru se nasává do panelu přes pachový a prachový filtr, panel též funguje částečně jako pračka vzduchu. Uvnitř panelu se vzduch ohřeje a je poté vháněn ventilátorem do domu.

  princip slunečního topného panelu

  Parametry panelu STP-700 - technické informace

  Panely osazujeme ventilátory o výkonu 85-90 m³/h
  Oproti venkovní teplotě se vzduch ohřívá o 40-50°C i více viz foto. Což odpovídá cca 650-700W
  Náš panel je již v základní verzi osazen termostatem, tím máte zajištěno, že se spustí až při ohřátí na 45-50°C. (možno na svorkovnici propojit switchem na funkci větrání kdy je spuštěn ventilátor okamžitě při jakémkoli svitu slunce, bez termostatu).
  V případě zvolení OKP jste o činnosti přehledně informováni kontrolkami LED (provoz FV článku, sepnutí termostatu nebo ventilace)
  Ventilátor i fotovoltaický panel jsou zabudovány uvnitř topného panelu, který je tak nezávislý na jakémkoli energetickém zdroji a je tudíž soběstačný.
  Čerstvý vzduch z exteriéru se nasává do panelu přes pachový a prachový filtr, panel též funguje částečně jako pračka vzduchu. Uvnitř panelu se vzduch ohřeje a je poté vháněn ventilátorem do domu.
  Konstrukce panelu je kompletně z hliníku. váha pouhých 7,3kg
  Rám je vyroben z hliníkového plechu ohýbaného do designového tvaru na CNC stroji a opatřen práškovou barvou. Krycí sklo je jednokomorový nárazuvzdorný polykarbonát 10mm.
  Specielně navržený lamelový absorbér zároveň funguje jako izolant a nepustí vzniklé teplo opačným směrem do zadu kde je ještě panel chráněn hliníkovými zády 1mm
  Naše panely se montují přímo na fasádu domu a díky specielnímu absorbéru umí pohlcovat teplo i pod velkým úhlem a tudíž nepotřebují žádné natáčení ke slunci.
  Panel má velmi dobrou účinnost v 90° úhlu dopadu slunečních paprsků, doporučuje se montovat na jižní stranu domu kde dopadá přímé sluneční světlo. S výhodou múžete využít internetové stránky pro určení správné polohy třeba tyto http://suncalc.net .
  rozměr 120x62 cm váha 7,3kg

  Výhody a přínosy topných panelů

  Ohřívá vzduch absolutně zdarma - šetříte tak značné částky za vytápění Vašich domů, chat, a podobně.
  Větrá automaticky - s výkonem ventilátorů až 85 m3/hod.
  Zabraňuje vzniku a šíření plísní - zvyšuje teplotu vzduchu a snížuje vzdušnou vlhkost a tím zabraňuje vzniku a šíření plísní a dalších mikroorganismů.
  Nezatěžuje životní prostředí – využívá pouze solární energii.
  Nepotřebuje Vaši přítomnost - funguje naprosto automaticky.
  Bezpečnost - žádné připojení na elektrické vedení anebo plyn, žádný plamen.
  Úspora - ve střední Evropě tvoří náklady na vytápění až 75 % celkových provozních nákladů na objekt. STP-700 Vaše výdaje za vytápění sníží.
  Ekologie - podpora vytápění, vytápění bez kouře, popela a dalších odpadů.
  Jednoduchost –montáž si v naprosté většině případů provádí sám zákazník.
  Vysoká životnost - kryt sklo jednokomorový nárazuvzdorný polykarbonát odolává extrémním teplotám (jak nízkým tak vysokým), větru, krupobití a sněhu.
  Velmi ho oceníte v oblastech bez elektrifikace
  Sada zahrnuje vše potřebné: sadu pro montáž na zeď, a umožňuje zcela automatický provoz panelu
  V kombinaci s OKP máte přehled a možnost ovládání, co právě panel provádí.


  Naše další služby:
  Autodoprava Miloš Šplíchal :: Výroba leteckých modelů